Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye Kayseri Firmalardan Destek

 Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) tarafından Enflasyonla Mücadele Programı'na destek kapsamında toplantı düzenlendi. KAYSO’da gerçekleşen toplantıda; Odalar ve Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlarının yanı sıra kampanyaya destek olan bazı firma temsilcileri de yer aldı.


Toplantıda konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer GÜLSOY birlik ve beraberliğin önemine değinerek; "Kayseri her zaman devletinizin yanında olmuş, devletinin uzattığı eli hiçbir zaman boş bırakmamıştır. Bize yakışan budur, onlarca yüzlerce firma indirim kapsamında müracaat etti. Enflasyonla topyekûn mücadeleye destek veren halkımıza, esnafımıza, işadamlarımıza, reel sektör temsilcilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah'ın izniyle bu mücadeleyi hep birlikte beraber kazanacağız. Kazanacağımızdan da hiçbir kuşkum yok. Bugün birlik beraberlik günü, bir ve beraber olduğumuz zaman, devlet, millet iş adamları ve reel sektör bir arada olduğu zaman atlatamayacağımız hiçbir engelin, başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığına sonsuz inancım var. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

Başkan GÜLSOY, Oda olarak, firmaların iş yerlerinde indirim yaptıklarını duyurabilecekleri afiş ve etiket çalışmasının yapıldığını, firmaların etiket ve afişleri önümüzdeki günlerde Kayseri Ticaret Odası’ndan temin edebileceklerini belirtti. 

Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret Borsası ile ortak görüşlerini açıklayan Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “TOBB ‘a bağlı 81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) olarak, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Ekonomide dengelenme sürecinin önemli bir ayağı olan enflasyonla mücadele seferberliğinin kamu ve özel sektörün dayanışma içerisinde kısa sürede başarı getireceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da çağrısına uyarak Kayseri’deki iş adamları ve sanayiciler olarak enflasyonla mücadeleyi sahiplenerek firmalarımızın en geniş şekilde katılması için gerekli çalışmalarımızı başlattık. Enflasyonla mücadele programına ilk günden beri inanarak milli bir duruş sergileyen, sahip oldukları ulusal ve yerel markaları ile gururumuz olan  üyelerimizi can-ı yürekten kutluyor ve kendilerini alkışlıyoruz. Enflasyonla Mücadele Programının kapsamında firmalarımız yıl sonuna kadar asgari %10 indirim yapacaktır. Hükümetimiz tarafından alınan ekonomik tedbirler olsun, yapılan çalışmalar olsun